> admin Ocak 12 2024

Mirc Kodlari Nasil Eklenir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm
Kod eklerken dikkat ediceğiniz husus kodu kopyalarken ve mircinize eklerken çok dikkat etmeli ve kesinlikle oynama yapmamanız gerekmektedir, aksi taktirde kod çalışmayabilir.
Mircinize kod eklemenin 2 yöntemi vardır.

1. Yöntem Remoteye Eklemek
Birinci yol ikinci yola göre daha basit olduğu için ilk bu yoldan başlamak istedim. Bu yolda mircimizi acıyoruz ve ALT + R tuşuna basıyoruz. Yani Alt tusuna basılı tutarak R harfine basıyoruz ve onumuze bir safya geliyor. Yukardaki sekmelerden REMOTE sekmesini tıkladıktan sonra acılan sayfanın en altına kodumuzu yapıstırıyoruz ve tamam diyoruz.

2. Yöntem Dosya olarak eklemek.
Bu yolda ise kodumuzu bi yeni metin belgesi (TXT) dosyasına kaydediyoruz ve dosyamızı mirc dosyalarının bulundugu yere atıyoruz. Eğer masa ustunde kısa yol varsa sağ tıklayıp özellikler sonra hedefi bul’u tıklarsak mircin dosyalarının oldugu yere ulaşmış olursunuz. Neyse dosyaların bulunduğu yere TXT yani kodumuzun bulundugu dosyayı atıyoruz. Sonra mircimizde yazı yazdıgımız yere /load -rs dosyaadi.txt yazıyoruz. Orada dosya adi kısmına siz dosyania hangi ismi verdiyseniz onu yazacaksınız. Bu komutu yaptığımızda “dosyaadi.txt yüklendi” diye yazı gelicektir, bunu gördüyseniz yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Eğer bunu silmek istiyorsanız /unload -rs dosyadi.txt yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm