> admin Şubat 14 2024

Sohbet İmkanı Mesajlaşma Nedir?

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm

Ülkece sıkıntılarımızın başında sohbet etmeyi, sanal alemlerde sohbet ortamlarında edilen sohbet ile karıştırıyoruz. Yani sohbet imkanı mesajlaşma ve konuşma içeren sitelerden mi oluşur?

Bu aşılabilir bir durum mu? Nasıl aşabiliriz? gibi sorularda bunun devamında gelmektedir.

Sohbet Algımız

İlk önce çocuklarımız da gerçek bir sohbet algısı oluşturmalıyız.

Çocuklarımıza ailede sohbetin önemini vurgulamalı, akşam vakti olduğunda televizyonu kapatıp çocuklarımıza o gün ne yaptığını konuşmalı, teknolojinin sadece sosyal medyadan ibaret olmadığını çocuklarımıza işlemeliyiz.

Böyle yaptığımız takdirde işimiz daha da kolay bir hal alacaktır.

Çünkü eğittiğimiz çocuklar ancak sosyal medyanın ne olduğunu bilirlerse sohbetin tam olarak ne anlama geldiğini onlara daha kolay anlatabiliriz.

Çocukları bir köşeye bıraktığımızda aslında yetişkinlerde bu sıkıntının çok daha fazla olduğunu görebiliriz.

Bu sıkıntıyı ilk yetişkinlerde aşmak için gene sosyal medyayı sağlıklı bir şekilde kullanmamız gerekir bilgilendirmeler gerektiği takdirde kamu spotları

Gerçekten sohbetin doğru kullanımı üzerine reklamlar ve bilgilendirmeler yapmalıdır.

Buna aslında gerekli mercilerin biraz daha dikkat etmesi gerekmektedir.

Çocuklar Sosyal Medya Hususunda Nasıl Bilgilendirilmeli

Ebeveynlere önemli bir rol düşmektedir. Günün her dakikasında çocukların eline telefon, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletlerin verilmesi doğru değildir.

Günün belli saatlerinde onları ödüllendirmek hususunda yani o günün ödülü olarak birkaç saatlik tablet bilgisayar verilmelidir.

Bu çocukların teknolojiyi doğru kullanmaları hususunda faydalı olacaktır.

Çünkü her dakika elinin altında bulunmayan teknolojik aletlerin ne amaçla kullanılacağını çocukluğumdan itibaren anlayacaktır tabi sohbet hususunda ailesinin çocuğa vereceği bilgiler de doğru ve kesin olmalıdır yani sohbetin sadece sosyal medya üzerinden olmayacağı aile için sohbetin sosyal medyada yapılmakta olan sohbetten daha önemli olduğu çocuğa bizzat vurgulanmalıdır.

Çocuk ne kadar çabuk ve ne kadar erken yaşta öğrenirse onun zihinsel ve bedensel gelişimi tamamlandıktan sonra yani ergenliği atlatıp artık gerçekten bir yetişkin olduğunda ne kadar sağlıklı bir ebeveyni olacağının habercisidir.

Sohbet İmkanı Mesajlaşma  www.sohbetmahseni.com iyi sohbetler dileriz 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm