> admin Ocak 8 2024

GENÇ Dergi Ocak 2024 Sayısı ÇIKTI!

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm
GENÇ Dergi Ocak 2024 Sayısı ÇIKTI!
GENÇ Dergi’nin Ocak sayısı dopdolu içeriğiyle çıktı! Filistinli kardeşlerimiz, haklı direnişlerini “cenk, cihad, şehadet” diye kükreyerek sürdürüyorlar. Hükümetler sessiz kalsa da vicdanlı insanlar, halklar her zaman ve zeminde soykırımı protesto ediyor ve hakikati haykırıyorlar. Tüm kalbimizle direnişi destekliyoruz ve bu zulmü, soykırımı, hakikat çığlığını tüm dünyaya gür bir seda ile haykırıyoruz: “Sesinizi Yükseltin: Yaşasın Küresel İntifada”.

İsrail, tüm savaş suçlarını işleyerek Gazze’ye ölüm yağdırmaya devam ediyor. Zulmü gören tüm vicdan sahipleri Filistin’in haklı mücadelesine desteğini sürdürüyor, İsrail’i lanetliyor. Bu süreçte dünyada bir bakıma küresel manada “zalime karşı, mazlumdan yana” olan bir “erdemliler ittifakı” oluştuğunu görüyoruz.
2024 yılının ilk sayısında dosyamızda “Siyonist kuşatmanın dünya ölçeğindeki etkisini kırmak için neler yapabiliriz?” sorusunu merkeze aldık ve süreci daha iyi anlamanın ve geleceğe dair doğru planlar yapmanın amacını güttük. Bu sayımızın özgür Filistin ve özgür dünya için bir umut ışığı olmasını temenni ediyoruz.
Ezgi sanatçısı, radyo programcısı, Ribat Derneği basın sözcüsü Gökhan Kırlangıç ile konuştu Hanife Palta Tektaş. RTEÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulgani Bozkurt ile Filistin-İsrail meselesi hakkında bilinmesi gereken noktalar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi Şehadet Özek. Haaki Genel Müdürü Cihad İlbaş ile sesli kitapları ve yayıncılığı konuştu Serdar Kesik.
Gündemi okumak, takip etmek bir genç için çok mühim. Nurcan Doğan’ın hazırladığı, gündeme dair özgür, özgün yaklaşımlar içeren genç tarzı haber bülteni “Neler Olmuş Öyle?” sayfalarımız arasında. “Vefa” köşesinde hatıralarını yazmaya devam ediyor Süleyman Ragıp Yazıcılar. Mehmet Yüzücü, “Mim Noktası” köşesinde Ali Emre’nin Mehmed Akif kitabını mercek altına aldı. Tülay Gökçimen, Filistin ve Gazze’de yaşanan acıyı, dramı samimi kalemiyle satırlara döktü.
Tuğçe Şifa Zorlu, gönle dokunan, kalpten vuran yazılar kaleme alıyor “Turnusol Kâğıdı” köşesinde. Muhammed Esat Altıntaş, gençlere yeni ve farklı bakış açısı sunuyor “Bir de Böyle Baksak” köşesinde. “Derkenar” köşesinde güzel yazılarına devam ediyor Fatih Duman.
Prof. Dr. Soner Duman, “Kafadaki Sorular” köşesinde gençliğin sorularına gençliğin dilinden yanıtlar veriyor. S. Bilgehan Eren, gençler için mühim konuları “Fikr-i Firari” köşesinde mercek altına alıyor. Şeyma Üstün, gündelik hayata dair durumları irdeliyor “Gündelik Hayatın İzinde” köşesinde.
“En Güzel İnsan’ın Hayatı” köşesinde En Güzel’den hayatımıza yansıyan güzellikleri anlatıyor Mehmet Lütfi Arslan. “Dertli Sözlük” köşesinde dertlerimizi konu alıyor, Dertli Sözlük yazarlarına soruyor Nursena Pancar. “Kelimenin Hikâyesi” köşesinde kelimelerin serencamını anlatıyor Erhan İdiz.
Hande Berra gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları ve heybesine koyduklarını paylaşıyor “Gezi-Yorum” köşesinde. Burak Genç, “Sanat Defteri” köşesiyle kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor, kıymetli tavsiyeler sunuyor. Süleyman Çınar, “Tecrübe Konuşuyor” köşesiyle gençlerin gönlündeki sorularla büyüklerin tecrübeleri arasında köprü olmaya çalışıyor.
Ayrıca ülkemizden, gönül coğrafyamızdan ve dünyadan özgün yaklaşımlarla hazırlanmış haberlere, kültür sanattan bilim teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok güzide içerik GENÇ Dergisi`nde sizleri bekliyor.
Daha fazlası için GENÇ`in yeni sayısını almayı, çevrenize duyurmayı unutmayın, unutturmayın.
GENÇ Dergisi, Ebedi Gençlik Dergisi…
Aşağıdaki linklerden dergimizi satın alabilirsiniz.
Abone olmak için; https://www.erkamyayinlari.com/urun/genc-dergisi-abonelik-yurtici-turkce 
Yeni sayımızı almak için; https://www.erkamyayinlari.com/kategori/genc-dergisi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum MaviFm MaviFm